خانه / درسی کنکوری / برنامه ریزی تحصیلی / چگونه در عرض ۴ ماه رتبه برتر شویم ( کنکور۹۷ بخش اول )

چگونه در عرض ۴ ماه رتبه برتر شویم ( کنکور۹۷ بخش اول )

با سلام

همین ابتدا بگویم تعارفی در کار نیست . بخوانید به نفعتان هست. و کاملا بدون سانسور صحبت شده است .

 

به یقین همه داوطلبان کنکور سراسری ۹۷ به فکر این هستند که چگونه رتبه برتر شوند. البته درست است بین آنها افرادی هستند که کنکو برایشان مهم نیست . و ما این افراد را در لیست سیاهی لشکر میگذاریم. خوشبختانه یا متاسفانه بیشتر از ۶۰ درصد داوطلبان در همین لیست سیاهی لشکر هستند . یعنی افرادی که کنکور برایشان مهم نیست. و افرادی که کنکور برایشان مهم هست اما یا درست درس نخوانده اند یا مثلا تصمیم دارند فقط پزشکی بروند . درمورد نوع آخر توضیحی بدهم . افرادی هستند که چند سال کنکور می دهند به امید مثلا پزشکی ولی هر سال بدتر از پارسال . این افراد هم در لیست سیاهی لشکر هستند که متاسفانه اکثرا با روش های غلط مطالعه می کنند.

آیا روش مطالعه روی آینده ما تاثیر دارد ؟ قطعا . شک نکنید .

ببینید با من رو راست باشید. آیا به عنوان یک مشاور باید به شما روحیه الکی بدهم ؟ خیر. همه شما خوب می دانید من تعارف ندارم. انگیزه الکی نمیدهم . حرف بی سند و مدرک و بر اساس علایقم هم نمیزنم.

روش های مطالعه ای قطعا روی رتبه کنکور ، آینده شغلی ، ازدواج ، فرزندان و… تاثیر می گذارد . بگذارید با یک مثال دقیق و علمی ، صدق حرف خودم را به شما ثابت کنم. آیا شما قانون اثر  پروانه ای را قبول دارید ؟

به طور خلاصه این قانون می گوید هر کاری هر عملی ، عکس العمل در تمام دنیا خواهد گذاشت.  و طبق قانون سوم نیوتون هم این مورد تائید می شود.

می توانید در ویکی پدیا این قانون را مطالعه کنید : لینک ورود

پس با کمی دقت می توانیم بفهمیم روش های مطالعاتی اشتباه ، کتاب های مزخرف ، دی وی دی های الکی ، اینها همه زندگی آینده ما را تحت تاثیر قرار می دهد. و نباید به حرف هر کسی گوش کنیم . باید عاقل باشیم. بی سانسور بگویم ، هزینه های گران بابت دی وی دی های مزخرف فلان موسسه نکنید. فلان کتاب را نخرید. مطمئن باشید مثلا اگر همه مشاوران به شما می گویند اگر ریاضی ضعیف هستید کتاب کانون قلم چی را بخرید ، بنده اینجا میگویم هرگز این کار را نکنید و به شما منابع دیگری را معرفی میکنم که کاملا بررسی شده هستند. ( قبلا معرفی کرده ام )

حال باید چکار کنیم ؟ باید بترسیم ؟ آیا زندگی ما به کنکور بستگی دارد ؟

متاسفانه بله. اینجا ایران است . اینجا کشورهای خارجی نیست که شما درس نخوانید و ثروتمند ترین فرد شوید .

ما برای درامد اهرم های خاصی را داریم. خطی ، رسوبی ، انفعالی و ۲ نوع درامد دیگر که بسیار قوی اما نمونه های کمی دارند. ( توصیه میکنم مطالعه کنید ) درامد خطی می گوید هرچی کار کنی همانقدر پول میگیری . رسوبی هم درمورد بازنشستگی و بیمه و … اینگونه کلاهبرداری هاست. انفعالی هم میگوید ابتدا زیاد کار کن پول کم بگیر. پس از مدتی کم کار کن زیاد پول بگیر.

خب اینها به چه درد میخورد ؟ بی پرده بگویم. به هیچ دردی نمیخورند . به خاورمیانه خوش آمدید .

اهرم های درآمدی در جهان سوم : پول ، پارتی ، درس البته اینجا هم اهرم های دیگری مانند ساقی ( فروش مواد مخدر ) و کارگری هم هست.

اهرم درس را کمی جدی نگیرید. متاسفانه تعداد بیکاران تحصیل کرده زیاد است .

دیدید چرا نمیخواهم انگیزه الکی بدهم ؟

لطفا موقع انتخاب رشته خودتان بیشتر دقت کنید . با افرادی مشورت کنید که واقعیت های جامعه را بگویند . نه رویاها

 

بگذریم. بحث اصلی ما درمورد این است که چگونه در عرض ۴ ماه رتبه برتر کنکور شویم .

میدانم سوال شما چیست. میپرسید آیا واقعا شدنی است ؟

منتظرتان نمیگذارم. در کمال تعجب شما باید بگویم بله شدنی است .

یک مثال. ما میخواهیم کوهی را جابجا کنیم. چقدر زمان لازم است ؟ مثلا میگویید ۴ سال . من به شما میگویم آیا می شود ۱ ساله این کوه را جابجا کرد ؟ میگویید بله. ولی هزینه زیادی باید خرج کنی. به شما میگویم ۱ روزه چطور ؟ میگویید خیر نمیشود. به شما می گویم می شود. نیاز به هزینه خیلی خیلی زیاد و جدید ترین تکنولوژی روز دنیا را دارد . و اینجاست که شما قانع می شوید .

حدود ۲ سال است در حال تالیف کتاب جدیدم هستم. به اسم کرمچاله آخرت . متاسفانه هیچ انتشاراتی قبول نمیکند کتاب من را چاپ کند چون وزارت ارشاد آن را تائید نمی کند. می دانم وقتی در سایت خورسند ام قرار بدهم به احتمال زیاد سایت فیلتر شود. دلیلش را می دانید ؟ من به صورت کاملا جدی و با کلی مدرک با شما صحبت کرده ام .

الان هم همینطور است. با کلی مدرک و دلیل دارم با شما صحبت می کنم. اینکه بگویید رتبه یک کنکور شدن در عرض ۴ ماه محال است من را به شدت ناراحت می کند. شما خودتان را خیلی دست کم گرفته اید. کنکور را همان کوه در نظر بگیرید که قرار است جابجایش کنید . من میخواهم راهی که همه ۱ سال ۲ سال تا ۴ سال طولش می دهند را شما ۴ ماهه طی کنید . شدنی نیست ؟ اگر فکر میکنید امکان ندارد این اتفاق بیفتد از شما میخواهم همین الان به پیش یک روانپزشک مراجعه کنید و از او بخواهید شما را معالجه کند. چرا که ضریب هوشی شما از میانگین مردم هم کمتر است .

 

خب . پس حالا که اینقدر سنگین حرفم را زدم حتما راهکار هم دارم .

 

اولین راهکار یا همان وسیله پیشرفته برای رتبه برتر کنکور شدن در ۴ ماه ، ذهن فعال است که جلوتر توضیح می دهم.

و دومین راهکار یا وسیله پیشرفته ، بدون تعارف بگویم برنامه ریزی ۴ ماهه به سبک مار و پله است . از شما میخواهم فقط مقایسه کنید. می بینید که با همه برنامه ها فرق دارد. چون تنها برنامه ای است که در ۴ ماه می تواند واقعا شما را موفق کند.

 

در بخش های بعدی درمورد روش مطالعه ، ذهن ، کتاب ها و دی وی دی ها و… صحبت میکنیم.

 

درباره ی khorsandm

همچنین ببینید

قبولی پزشکی پس از ۵ سال

Oداستان قبولی پزشکی بعد از ۵ سال از علی خواجونژاد … بسم الله الرحمن الرحیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *