خانه / درسی کنکوری / برنامه ریزی تحصیلی / چگونه در عرض ۴ ماه رتبه برتر شویم ( کنکور۹۷ بخش دوم )

چگونه در عرض ۴ ماه رتبه برتر شویم ( کنکور۹۷ بخش دوم )

در قسمت اول باهم یکم حرف های واقعی زدیم. اما بخش دوم و سوم بیشتر حالت مشاوره ای و آموزشی دارد. به شما توصیه می کنم مطالبی که بیان می شود را یادداشت کنید و طبق آنها عمل کنید تا بتوانید انشاالله در کنکور ۹۷ بهترین نتیجه خودتان را بگیرید .

ما در بخش اول باهم راجب سیاهی لشکرهای کنکور و اینکه آینده ما چگونه هست ( در حدی که می توان در اینجا گفت ) صحبت کردیم. حالا میخواهیم باهم ببینیم اگر یک نفر از همین امروز یعنی ۱۶ دی ماه ۱۳۹۶ بخواهد تلاش کند تا به عنوان مثال پزشکی دولتی قبول شود ، چه کارهایی را باید انجام بدهد. قبلا هم گفتم و باز هم میگویم همه میتوانند رتبه برتر شوند . و الان اصلا دیر نیست. فقط کمی تلاش بیشتر و روش های متفاوت لازم دارد .

۱- اولین اصل برای موفقیت در هرکاری چه درسی چه زندگی ، باور آن است . قبول دارید که میتوانید در عرض ۴ ماه رتبه برتر کنکور شوید ؟ اگر قبول دارید به شما میگویم که آینده بسیار روشنی خواهید داشت. اگر قبول ندارید سعی کنید خودتان را با قانون جذب آشنا کنید. البته فقط قانون جذب ملاک نیست. توانایی انسان هست. من توی مثال کوه در قسمت اول به شما کاملا توضیح دادم. مطالب قانون جذب را میتوانید در همین سایت جستجو کنید .

۲- دومین اصل برای موفقیت مخصوصا در کنکور ، به برنامه ریزی صحیح بستگی دارد . ببینید در همان مثال جابجا کردن کوه ، قرار بود کوهی که ۴ سال زمان لازم است تا بتوان آن را جابجا کرد را ما در عرض ۴ ماه جابجا کنیم. و این کار شدنی است . اما نیاز به نقشه مناسب و یک مهندس حرفه ای دارد . کسی که اصلا طبق شیوه های دوران غارنشین ها پیش نرود . یک حرفی بزنم قول میدهید به کسی نگویید ؟ چرا بیشتر افرادی که پیش مشاوره تحصیلی می روند ناامید برمیگردند ؟ فقط کافی است لیست ایمیل ها و تماس هایم را به شما نشان دهم که باور کنید. دانش آموز حدود ۴۰۰ هزار تومان پول بی زبان را که پدرش با سختی در این روزگار کسب می کند را می دهد به یک دانشجو پزشکی که سایت زده ، که از مشاوره های فوق حرفه ای ایشان استفاده کند. بعد از چند ماه می فهمد واقعا چرت است . و به هیچ جایی نمیرسد. می دانید چرا ؟ چون این شیوه ها همه مربوط به دوران ماقبل تاریخ است .

اینکه شما خلاصه نویسی کنید را چه کسی تائید می کند ؟ مشاورینی که کنکور سال ۶۰ الی ۹۰ شرکت کرده اند. درست است یا خیر ؟ اما می دانیم که کنکور از سال ۹۱ تغییر کلی داشته است . با خلاصه نویسی فقط وقت داوطلب گرفته می شود. روش های بهتری هم هست که در ادامه به شما توضیح می دهم.

پس میبینید که یک تصمیم اشتباه ، یک برنامه اشتباه می تواند کنکور شما را تباه کند .

ویژگی های نقشه و برنامه برای جابجا کردن کوه ( کنکور ) در ۴ ماه :

برنامه باید به سبک جدید باشد . باید به شما یاد بدهد که مفهومی خواندن مهم است نه حفظ کردن. باید بتواند اوقاتی را برای مرور شما در نظر بگیرد. این برنامه باید بتواند شما را درک کند! یک روز میخواهید تفریح کنید. نباید از برنامه با یک روز تفریح یا بیماری عقب بیفتید. این برنامه باید ترکیبی باشد . یعنی فصل های هر درس را با هم مخلوط کند به طوری که هم جذاب باشد و هم طبق کنکور باشد . دوره های تست و مرور و مفهوم را هم که همه برنامه ها باید داشته باشند. به دور از تبلیغ بگویم ، برنامه ریزی کنکور ۹۷ به سبک مار و پله همان برنامه برای جابجایی کوه در ۴ ماه است یا به عبارتی دیگر برنامه ای برای رتبه برتر شدن در عرض ۴ ماه است . و همین جا اعلام میکنم هیچ برنامه ای توان رقابت با آن را ندارد ( مگر اینکه مثل بعضی سایت ها که البته به مراجع قضایی اعلام شده از آن کپی کرده باشند. ) این برنامه هیچ نمونه ای ندارد و تنها نقشه موفقیت شماست .

نکته : باز هم تکرار میکنم از برنامه ریزی مهم تر خود شما هستید . اگر شما تلاش نکنید و درست درس نخوانید برنامه مار و پله با این همه قدرتش هم نمی تواند معجزه کند.

 

۳- سومین اصل برای کسب رتبه برتر کنکور ۹۷ آن هم در ۴ ماه ، ایمان و باور شما به خداست . در این مورد بگذارید کمی بحث فلسفی کنیم.

آیا قبول دارید جهان خود به خودی به وجود نیامده است ؟

بلی – خیر

خیر ؟ یعنی میخواهید بگویید بیگ بنگ اتفاقی بوده است؟ خب باشه شما راست می گویید اما یک سوال مهم. انرژی اولیه آن چه چیزی بوده است ؟ قطعا یک چیزی بوده که باعث این اتفاقات شده است . اینطور نیست ؟ اینجا نظرات دو دسته می شود

نظر اول : خدا همان انرژی اولیه بوده که در جهان پخش شده و تمام.

اگر طبق حرف شما پیش برویم آن انرژی در تمام موجودات و کهکشان ها و هرچیزی که این جهان هست ( و جهان های دیگر ) وجود دارد. یعنی خدا در تمام ما وجود دارد و به حرف خداوند در قران که می فرماید از رگ گردن به ما نزدیک تر است ، می رسیم .

نظر دوم : خدا ناظر بر کار ماست .

با هر دینی ، با هر مذهبی و با هر آئینی حتی آتئیست ( خداناباور ) بخواهیم پیش برویم به این نتیجه می رسیم که باید انرژی های پاک و خوب خودمان را افزایش دهیم و انرژی های منفی خودمان را دور کنیم . پس اصل نماز هم همین است . نماز علاوه بر دفع انرژی منفی و کسب انرژی مثبت درونی ، مدیتیشن عالی برای افزایش حواس و تمرکز است . البته به شرطی که نماز واقعی باشد نه ریا و سریع و امثال آن .

 

۴- چهارمین اصل مربوط می شود که روش های مطالعاتی . که در قسمت بعد بیشتر باهم صحبت میکنیم.

 

انتشار مطلب فقط با ذکر منبع مجاز است .

 

درباره ی khorsandm

همچنین ببینید

قبولی پزشکی پس از ۵ سال

Oداستان قبولی پزشکی بعد از ۵ سال از علی خواجونژاد … بسم الله الرحمن الرحیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *